“Bursa Fashion Week 2019 Moda Tasarım Yarışması İçin Geri Sayım Başladı”

Kategori : Güncel - Etiketler : - Tarih : 05 Kasım 2018

Görsel

Bursa’yı modanın merkezlerinden biri haline getirmek amacı ile bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan “Bursa Fashion Week 2019 Moda Tasarım Yarışması” için geri sayım başladı.  16 Ocak’ta jürinin yapacağı değerlendirme sonucunda ön elemeyi geçerek finale kalan 15 genç tasarımcı, 8 Nisan Pazartesi günü gerçekleşecek final gecesinde ödül alacak.

Ülkemizin genç tasarımcılarına kendini gösterme fırsatı vererek farkındalık yaratmak ve sektöre sunulan yeni değerlerle Türk Moda Endüstrisi’nin gelişimine katkıda bulunmak   amacı ile düzenlenen Tasarım Yarışması’nın bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek. Moda dünyasına giriş yapmak isteyen genç ve yetenekli tasarımcılar “Dönüşüm” temalı tasarımlarını jüri karşısında sergileyecek.

Bursa Fashion Week 2019 3. Moda Tasarım Yarışması’na katılmak isteyen genç yetenekler,

Bursa Fashion Week Facebook hesabından, 11 Ocak 2019 tarihine kadar başvuru yapabilecekler. 16 Ocak 2019 tarihinde jürinin yapacağı ilk değerlendirme sonrasında belirlenen 15 finalist, 8 Nisan 2019’da gerçekleşecek Büyük Final Gecesi’nde ödül alacak. Dereceye giren tasarımcıların birincisi 7 bin TL, ikincisi 5 bin TL, üçüncü 3 bin TL para ödülü alırken, dördüncü ise Mansiyon ödülünün sahibi olacak.

 

Jüri Koltuğunda Kimler Var?

Türkiye’de erkek moda literatürünü oluşturan uluslararası moda dizaynırı Muzaffer Çaha’nın Jüri Başkanlığı’nı yürüteceği Bursa Fashion Week 2019 Moda Tasarım Yarışması’nın jüri koltuğunda;

Galatasaray geçmiş dönem 2. Başkanı – La Masion Hotel Yönetim Kurulu Başkanı – Turgay Kıran, Emelya Konf.  Tekstil LTD. ŞTİ. Kurucu Başkanı – İş Kadını – Moda Dizaynırı – Yaşariye Doğan, Bulgaristan Bursa Ticaret Konsolosu – Alexsandır Alexsandırof, Lou Design Studio Kurucu ve Baş Tasarımcısı – Emel Doğan Sezginer, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi – Dr. Nuray Er Bıyık, Tiyatro ve Sinema sanatçısı – Neriman Uğur, Medoks Tekstil & Desing Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kızılırmak, Karkent Tekstil LTD. ŞTİ Yönetim Kurulu Üyesi – Av. Deniz Sayın, Sinpaş GYO Bursa Bölge Satış ve Pazarlama Direktörü – Ümit İşmen Şey Pub Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı – Engin Yürük,

Makine Yük Müh. Hava Kuvvetleri Konutanlığı Askeri Uçak Motor Fabrikaları ilk kadın ve Sivil Grup Amiri F16 Uçak Motor Uzmanı Uluslararası Kalıp Üreticileri Birliği Kurucusu ve Genel Sekreteri Otomotiv Sektörü İlk Kadın Genel Müdür – Rabia Kınalı ve ünlü koreograf Asil Çağıl  yer alacak.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.